Obec Stakčín
hlavná stránka : : mapa stránky
Dnes má meniny Matej, zajtra Frederik  –  Sobota, 24. február 2018 
Hlavná stránka arrow Kniha návštev
  • Slovak (formal) - Slovensky
  • English
  • German formal - Sie

Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


stakcincan    06 január 2010 08:29
Čiže podla teba je všetko ok. Ak sú svetlá napájané z verejného osvetlenia, platí ich potom obec. Vie o tom starosta? Citujem z jeho príspevku: Aj takým spôsobom šetrime el. energiu a náklady obce. Koniec citátu. Vedia o tom občania?
Prečo píšeš o tom, že všetci občania chcú osvetlenie kostolov? Máš na to podklady, prieskum? Predlož. Ak nie, nemýľ si svoje zbožné želania a dojmy so skutočnosťou a pravdou. A čo je v Belej a Snine - dovoľ, aby som sa zasmial. Už len tie dve obce budeme brať za merítko - to by sme dopadli. Snina - to je jeden veľký cirkus, kde si každý robí čo chce, bez ohľadu na verejnú mienku občanov, a Belá ???? Skús vycestovať trochu ďalej - napr. do Rakúska, toto dávaj za vzor, čo sa týka zachádzania so životným prostredím, a nie cirkusantov.
A tie tvoje písačky o teórii a praxi- nepochopil som. Asi na to nemám.
A že sa tu o tom píše - načo potom slúži stránka obce, na velebenie úspechov, reči o futbale, o turnajoch vo fiľovi, či aj na upozorňovanie problémov, ktoré trápia občanov? Nezabúdaj, koľko má obec občanov, a nie každý je so všetkým spokojný. Nebývam v Severnej Kórei, ale na Slovensku, a bývam v Stakčíne, pretože sa mi tu páči, hlavne vzduch, lesy, a donedávna aj pohľad na nebo.
A propo: kto to má riešiť ak nie starosta obce? Viď Štatút obce, § 16, ods.1, ods.3, písm.b.
Nechceme nič iné, len bývať v kultúrnej a hlavne tolerantnej obci, ktorá sa stará o všetkých občanov obce, ktorí platia dane.Pochop to!

Ja    05 január 2010 22:00
No tie svetla su napajane z verejneho osvetlenia cize sa bavime aj o verejnom osvetleni. Za to obdobie odkedy su namontovane sa nitko neozval a nepodal ziadnuz staznost ze mu to vadi, az kym sa tu neobjavila ta cats clanku s tymi bodmi preco je svetlo v tme nevhodne.Svetla boli namontovane na podnet jednotlivych fararov a ty len reagovali na podnet ludi, cize za to ze to je suma sumarum moze kezdy. Podla mna by sa tento problem mal riesit so spravcami jendotlivych farnosti a nie so starostom. Chodte autom alebo peso v noci cez Belu smerom na Hamru a az potom pochopite co je to uplne oslepenie sofera, ale tam to ludom neprekaza, Resp svetlo ktore svieti na slavny sninsky dvojkriz tak isto uplne osvetluje ludi a vodicov ktori vychadzaju z ulice smerom od STK do He.Ono neisu to teorie ani nic eln skusenosti a prax.Nikto sa este nestazoval ze to prekaza a to ze tu sa to bude rozoberat sa tomu asi velmi nepomoze. Ono cloveku sa nikdy nevyhovie a za kazdou vecou budu ludia za aj proti.:-D

stakcincan    05 január 2010 16:18
to JA: pisat vies, hoci bludy, skus aj citat. tu sa nebavime o verejnom osvetleni, ale o svetlach, co sviettia nielen na historicke pamiatky, ale i do xichtu ludi a do domov, a mozno ta osvietia, ze zacnes rozmyslat, a prestanes sa ohanat marx-leninskou filozofiou.

Ladislav Prokop    03 január 2010 22:48
pekne filip pekne dobre si napisal mas pravdu teraz uz asi budeme zase chodit 8-9 na zapasy

Ja    03 január 2010 09:54
Zdravicko.Ako vidim burlivo sa tu dikutovalo o problemne osvetlovania kostolov.Ano k dnesnemu dnu je kazdy kostol uz nasvieteny a doteraz s tym nebol ziaden problem. Ked sa tak clovek zamysli tieto svetla neboli namontovane z vlastnej vole nejakeho obcana,ale takyto navrh na osvetlenie vysiel z hlav obcanov, ktory navstevuju jednotlive kostoly cize to vzislo z kolektivu(cize z hlav vsetkych) a nie z hlavy jednotlivca.Doteraz sa nikto nestazoval ze ho svetla rusia a nestazovali sa ani obyvatleia byvajuci v blizkosti tychto osvetlovanych objektov. ktorych skoro vsetlkych poznam. Pisete tu o zbytocnom osvetlovani, tak potom je aj zbytocne nechavat zapnute celu noc verejne osvetlenie, komu ma v noci svietit a naco bude zbytocne svietit a rusit tmu obcanov?Obce ktore lezia na hlavnom tahu do Humenneho ako je Dlhe nad Cirochou(a tusim ze aj Bela nad Cirochou) v noci vypinaju verjene osvetlenie v urcitom case a nikomu z obcanov to nerobi problem.Cca.10 a viac rokov dozadu sa raz vyskusalo od 23tej do 4tej rana vypnúť v noci verejne osvetlenie(z dovodu setrenia nakolko boli vtedy este namontovane stare svetla ktore mali nehoraznu spotrebu),ale aj aby sa zistilo ako budu na to reagovat obcania ak by sa stale v noci takto vypinali.Na dalsi den navstivilo vtedajsieho starostu velke mnozstvo ludi a chceli vysvetlenie preco bolo v noci vypnute verejne osvetlenie.Hlavnym dovodom staznosti ludi bolo to ze sa im nebolo v noci vidno do domu.Aj teraz ak vypadne verejne osvetlenie v noci z roznych dovodov(hlavnym dovodom je vietor) tak ludia ihned vyvolavaju zastupcom obce ze preco nesvieti verejne osvetlkenie.Skuste sa niektori uvedomit ze vsetko sa robi pre dobro Vas obcanov a nie pre jednotlivcov.

Ján Kerekanič    31 december 2009 10:37
V novom roku 2010 Vám prajem veľa zdravia a šťastia.

FILIP KALANIN !    29 december 2009 21:36
425315153
Myslim ze vam pisem za vsetkych dorastencov.Pisem ohladom veci zmena trenera. Ako nevidim dovod preco novy vybor a "pan" predseda zmenil pozicie .? Prečo niekto hneď mení, pritom sa nepríde opýtať hráčov, či je všetko v poriadku, ako ďalej by mal futbal napredovať alebo či sú hráči spokojný s priebehom pol sezóny, ale hneď ako sa dostane do postu predsedu a bude robit, menit veci ake chce ? Hravam futbal za stakcin asi 9 rokov a nikdy som nezazil taku sprostost ako sa stala teraz ze nam dorastencov zmenili zasa trenera.Vy ste uplne padli na hlavu ? Kazdu prestavku ci zimnu alebo letnu. Nech výbor najprv si zhodnotí stav futbalovej mládeže pred dvoma rokmi a teraz, na túto otázku nech si odpovedajú priaznivci futbalu ako aj široká verejnosťíPan Jan Pelo sa snazi nas dat dokopy co sa mu aj dari mame skvely kolektiv a vy ho chcete menit trenera uz počas sezóny, pričom si myslím, že výsledky hovoria za dobrú vykonanú prácu. Taktiež si myslim, že hodnotiť trenéra v zlom svetle je od predsedu veľká opovažlivosť, k tomu by som porovnal a sa opýtal ako stojí mužstvo A, ale tú situáciu nechcem porovnávať, nakoľko to nemôžem lebo nehrávam za A mužstvo. Ale ak ste sa tak rozhodli nuz dobre. Ja som zvedavy kto vam na tie zapasy bude chodit . A hned ako zacne sezona tak si pytam moju registracnu kartu. Na záver by som chcel povedať, že nechajte mladých trenerov ako aj hráčov pôsobiť viac ako jednú sezónu pri mužstve apotom môžeme hodnotiť prácu trenéra, k tomu môžno len povedať, že aj dieťa sa nenaúči behať hneď po narodení, ale podľa mňa to všetko chce svoj čas a chcem poprosiť vedenie futbalového klubu Stakčín, dajte nám čas ako aj nášmu trenerovi a nechajte jeho filozófiu aby ju využil pri našom trenovaní. Po ukončení sezóny potom môžete povedať či to bol správny krok, alebo omyl, ale keď si myslite, že ste urobili správne, tak sa chcem opýtať prečo nechcú chlapci prijsť trenovať alebo hráť za Stakčín, alebo lepšie povedané, že koľko hráčov chcelo hrať pre rokom a prečo prišli chlapci, keď počuli, že trenuje Peľo, na túto otázku nech odpovie nový predseda. My nehráme za peniaze, hráme futbal zo srdca pre obec a v poslednom čase aj za trenera, ale po tom verdikte, že trenerom už nie je Peľo, budem asi hľadať nové pôsobisko futbalovej školy, lebo si myslim, že mladí chlapci už konečne v Stakčíne chcú mať mladého trenéra, ktorý viacej rozumie naším citom a súčasnej dobe. Tiež si myslím, že nesme ligový futbalisti, ale pod vedením trenera sne už ligistov porazili /Humenné-Stakčín 2:3, a Kežmarok Stakč3:5

Poprosim aby mi pan predseda odpovedal ci uz osobne alebo tuto.

Dakujem vam za 9 rokov futbalu v stakcine .


767
(počet príspevkov)