Obec Stakčín
hlavná stránka : : mapa stránky
Dnes má meniny Vlasta, zajtra Lívia  –  Pondelok, 19. február 2018 
Hlavná stránka arrow Kniha návštev
  • Slovak (formal) - Slovensky
  • English
  • German formal - Sie

Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


rudolf    03 apríl 2008 10:08
NAdezda cav vicoq neplac, a nezabudnite ze deti behaju i po cintorine 8)

Juraj Kapraľ    31 marec 2008 17:44
Zdravím rodáky ze Stakčína! Sleduju vaše stránky, co se v obci děje. Jsou vynikající, akorát neznám přeborníky Fiľa. Mrzí mne, že nepoznám ani jedneho. Až někdy příjdu, budu je sledovat a doufám, že se mi podaří si s nimi taky někdy zahrát. Žiju třicetšest roků v Ostravě. Domů občas jezdím za strykom Jožkom Kapraľom, kterého tímto zdravím. Přeji vám hodně štěstí, ať se vám daří!

silva    27 marec 2008 12:43
8) ;) :upset :zzz je to super stranky

jurhol    25 marec 2008 14:12
Milá pani,alebo slečna Jana! Dovoľte,aby som Vás ubezpečil,že sa vôbec nepovažujem za "mudrca",alebo "chytráka"!!!Ja som si len dovolil upozorniť na skutočnosti ,ktoré sa dejú!!! Skutočnosti,ktoré sa neriešia v prospech občanov dotknutého regionu!!!
Občanov,ktorý si zvolili svojích zástupcov v samosprávach!!!
Individuálne sťažnosti,alebo žiadosti sú podľa stanov,predpisov a dohovorov v menovaných inštitúciach vylúčené!Bohužiaľ-iba orgány štatnej správy(a tým je to "ukradnuté") a orgány samosprávy sa môžu uchádzať o ich pomoc! (Ale začínam mať dojem,že aj tým je to "ukradnuté"!)
A na záver:-prepáčte,ak som nahneval Vás a Vášho blízkeho rodinného príslušníka alebo priateľa,ktorý je možno členom zastupiteľsta!

MH    24 marec 2008 17:12
Mila Jana! neviem preco by sa mal Jurhol obracat na tieto institucie, ktore spomina, kedze je povinnostou predstavitelov organov samospravy konat v tychto zalezitostiach a riesit tieto problemy. Tvoja pripomienka, ktora je podla mna zavana ironiou nie je podla mna na mieste, kedze kazdy kto ma aspon sajn o fungovani samospravy a statnej spravy musi vediet, ze nieco take sa nemoze tolerovat. ale nie je to jediny pripad ked zakonodarca pochybil... predsa nie je mozne, aby sa obyvatelstvo nejako umelo a nedobrovolne clenilo a dalej podla mojich znalosti pri tvorbe zakonov sa uplatnuje pravidlo vseobecnosti....

Jana    22 marec 2008 21:06
Ahoj JURHOL. Vidím, že si sčítaný, ale keď si taký múdry, prečo sa na spomínané inštitúcie nebrátiš sám a nepomôžeš tak sebe a ak je to také dôležité, tak aj iným.
Veď je to podľa teba také jednduché, tak ukáž čo vieš.

jurhol    12 marec 2008 11:25
Srdečne zdravím pána starostu a starostov iných obcí!Ale snáď si nemyslia že obyvatelia tohto regiónu , ktorých zastupujú nevedia čítať,alebo sa nevedia vyznať v kalendári-(ako idú dni a mesiace)-(koľko už ubehlo času od 1.1.2008 )-,a koľko ešte ubehne času do 1.7.2008!!!
A výsledok Vášho ?vlažného? snaženia je aj tak neistý!!!
Vaše postavenie Vám umožňuje obrátiť sa aj na iné inštitúcie ,keď ako-sám píšete,že ste sa obrátili na prezidenta SR,predsedu vlády SR,predsedu NR SR a priama a rýchla odozva,alebo náprava je len v sľuboch! V sľuboch,ktoré neriešia momentálnu situáciu dotknutého regiónu!
Neviem.čo Vám bráni obrátiť sa na:Slov.národné stredisko pre ľudské práva,alebo Informačnú kanceláriu Rady Európy,alebo na Kongres miestných a regionálnych samospráv ,poprípade aj na Komisára pre ľudské práva.
Teraz si možno myslíte,že by sa to veľmi rozmazávalo,ale ako to vidím nič iné asi neostáva!
Byrokrácia a ?pštrosovanie?zodpovedných na ministerstvách sa čím ďalej tým viac rozrastá, práva obyvateľov sa odsúvajú na vedľajšu koľaj, jediné čo sa stále dáva do popredia sú len
povinnosti, ktorých z roka na rok pribúda.
Skúste si predstaviť,keby obyvatelia Vášho regiónu tak postupovali pri platení daní, social.odvodov, rôznych poistení atď. A dotknutým orgánom by odkazovali, že možno o polroka sa tým začnu zaoberať!!! A neručia či to vôbec zaplatia!!!
ZáveromVám prajem dostatok síl , pevné zdravie a veľa šťastia!!! Ľudia si Vás zvolili, dali Vám dôveru a veria ,že budete obhajovať ich práva a záujmi.


767
(počet príspevkov)