Obec Stakčín - Futbalový turnaj žiakov základných škôl v Stakčíne
hlavná stránka : : mapa stránky
Dnes má meniny Bohdana, zajtra Drahomíra  –  Štvrtok, 18. január 2018 
Hlavná stránka
  • Slovak (formal) - Slovensky
  • English
  • German formal - Sie

Futbalový turnaj žiakov základných škôl v Stakčíne Tlačiť Email
MinifutbalDňa 30. septembra 2008 sa v Stakčíne uskutočnil futbalový turnaj žiakov základných škôl.

 

 

 

 

Turnaj organizovala Obec Stakčín v spolupráci s Obecným futbalovým klubom Agrifop Stakčín a ZŠ s MŠ, SNP 412, Stakčín na ihrisku s umelým povrchom.

Turnaja sa zúčastnili žiaci zo štyroch základných škôl - ZŠ s MŠ Ubľa, ZŠ s MŠ Klenová, ZŠ s MŠ, SNP 412, Stakčín a Zespól szkól Gimnazjum w Lutowiskach.

Turnaj otvoril starosta obce Stakčín p. Ján Kerekanič, ktorý privítal všetkých účastníkov. Zvlášť srdečne privítal žiakov z Lutowisk z Poľska. Všetkým účastníkom zaželal veľa športových úspechov a zážitkov.
Futbalový turnaj sa niesol v súťaživej, ale priateľskej atmosfére. Vyniklo mužstvo z Poľska, ktoré bolo aj fyzicky najzdatnejšie. Avšak ani ostatné mužstvá nezaostávali v bojovnosti a podali výborné výkony. Víťazom turnaja sa stalo mužstvo z poľskej školy Zespól szkól Gimnazjum w Lutowiskach, na peknom druhom mieste sa umiestnili žiaci ZŠ s MŠ, SNP 412, Stakčín a tretie miesto získali žiaci ZŠ s MŠ Ubľa.

Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Rastislav Hreha (ZŠ s MŠ Klenová). Najlepším strelcom turnaja sa stal Patryk Fundakowski z Poľska (7 gólov), no veľmi za ním nezaostal ani žiak zo stakčínskej základnej školy Ľubomír Cinkanič (6 gólov). Najlepším brankárom turnaja sa stal Radoslav Gezo (ZŠ s MŠ Ubľa). Najlepšie mužstvá i jednotlivci boli odmenení vecnými cenami, ktoré zakúpila Obec Stakčín. Všetci účastníci futbalového turnaja si domov odniesli prekrásne športové zážitky.
K výbornej športovej atmosfére prispelo aj to, že sa zápasy odohrali na novovybudovanom viacúčelovom ihrisku s umelou trávou, ktoré sa nachádza v areáli ZŠ s MŠ v Stakčíne. Našim cieľom je prostredníctvom pohybových aktivít vytvoriť podmienky pre aktívne využívanie školského viacúčelového ihriska s umelou trávou a rozvíjať u žiakov, ale aj obyvateľov obce schopnosť a pripravenosť na pravidelnú pohybovú a športovú aktivitu, ktorá má pozitívny vplyv na zdravie človeka.
Želali by sme si, aby podobné športové podujatia otvorili tradíciu priateľských stretnutí medzi regiónmi susedných štátov.

Mgr. T. Kapraľová

  

Súbor k stiahnutiu  StiahnuťFutbalový turnaj žiakov základných škôl v Stakčíne   (Stiahnuté: 317 x)